03.03.21 ж. "Балдәурен" бөбекжай-бақшасында бөбекжай тобында "есту қабілетін дамытамыз"тақырыбында ата-аналар үшін онлайн әңгіме өткізілді.

Бүгін бұл тақырыпқа тәрбиешілер ата-аналар үшін ерекше назар аударды, өйткені 2 жастан 3 жасқа дейінгі балалар бәрін құлақпен қабылдайды. Баланың сөйлеуінің қалыпты дамуы үшін тыңдауға үйрету керек – бұл оған оқуды үйренуге көмектеседі. Баланың ересектерді тыңдауы үшін біз оны тыңдауды үйренуіміз керек - бұл оның сөздеріне жауап беруді білдіреді!

Тәрбиешілердің ата-аналарға берген сұхбаты баламен ойын ойнау керек екенін анықтады. Мысалы, " сіз қандай дыбыстарды естідіңіз?"(Ән тыңдау, ертегі жазу).

Сондықтан питомниктер тобындағы балалар үшін ертегілерге ерекше мән беріледі. Тәрбиеші түрлі ертегілерді сахналайды. Осы мақсатта тәрбиешінің балалары үшін "Колобок"ертегісінің желісі бойынша қуыршақ қойылымы өткізілді.

Олар рөлдерге кіріп, балаларға өздерінің шығармашылық қабілеттерін көрсете алды. Ертегіні көргеннен кейін балаларға ертегі бойынша сұрақтар қойылды. Мұндай жаттығулар балаларды мұқият болуға және ертегінің мағынасын түсінуге мәжбүр етеді. Балалар үлкен эмоционалды ләззат алды.

Осы бағытта тәрбие жұмысын жалғастыру мақсатында қазақ халық ертегілерінің жаңа қойылымдарын өткізуді жоспарлап отырмыз.

Жаңартылған күні: 03.03.2021 13:34
Құрылған күні: 03.03.2021 13:34