Мектепке дейінгі балалар ұйымдарының кезекші топтарының жұмыс алгоритмі

1. Жатын үй-жайларда кемінде 1 метр қашықтықты сақтау үшін бір жас бойынша кезекші топ ашуға рұқсат етіледі, бірақ әрбір жас тобындағы 15 баладан артық емес (Біріккен бөбекжай және 1-кіші, 2-кіші, орта, біріктірілген үлкен және мектепке дейінгі).
2. Балабақшаның барлық қызметкерлері мен балалардың медицина қызметкерінің күнделікті таңертеңгі сүзгісін жүргізуі.
3. Жіберілмейді персонал және балалар көріністерге жіті респираторлық вирусты жұқпалар (жоғары температура, жөтел, тұмау және басқа да жұқпалы аурулар.
4. Учаскелік педиатрдан денсаулық жағдайы туралы анықтамалары бар балаларды қабылдау (3 жұмыс күнінен артық болмаған жағдайда).
5. Балаларды мектепке дейінгі балалар ұйымдарына келесі санаттағы адамдарға алып жүру ұсынылмайды:
- covid-19 расталған байланыспен;
- соңғы 14 күн ішінде шет елдерден немесе өңірлерден келген адамдарға;
- жүкті әйелдерге;
- лицамстарше 65 жаста;
- адамдарға проявлениямиострыхреспираторныхзаболеваний.
6. Персонал мен келушілердің қолдарын өңдеу үшін объектіде қол жетімді жерлерде тері антисептигі бар диспенсерлер орнатылады.
7. Тәрбиешілердің тамақ ішкенге дейін, көшеде серуендегеннен кейін, санитарлық торапқа барғаннан кейін және басқа да ластанған жағдайларда балалардың қолдарын уақтылы жуу (сұйық сабынды пайдаланып қолды жуу) үшін жеке жауапкершілігі.
8. Балалар болмаған кезде топтардың үй-жайларын зарарсыздандыруды (кварцтауды) қамтамасыз ету, кейіннен желдету. Желдету режимін сақтау: балалар топта болған әр сағат сайын кемінде 15 минут желдету, топта балалар болмаған кезде тура желдету. Желдету балалардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету кезінде тәрбиешінің бақылауымен жүзеге асырылады.
9. Есік тұтқаларын, баспалдақ марштарының сүйеніштерін, терезе төсеніштерін, құмыраларды, сантехникалық жабдықтарды дезинфекциялық құралдарды қолдана отырып топтарда екі рет өңдеу (топтық үй-жайларда балалар болмаған кезде дезқұралдарды пайдалану).
10. Көшеде дене шынықтыру сабақтарын және басқа да топтық сабақтарды өткізу (жылы уақытта). Ойындарға арналған оқшауланған алаң болмаған жағдайда (тұрғын үй кешендерінің құрамында орналастыру) серуендеуді шектеуді қамтамасыз ету.
11. Ұйқы кезінде ұйықтайтын үй-жайлардағы балалар арасындағы 1 метрден кем емес арақашықтықты сақтау.
12. Термометрлердің, дезинфекциялау және жуу құралдарының, антисептиктердің, жеке қорғаныш құралдарының (маскалар, қолғаптар) жеткілікті санының болуы.
13. Ауыз су режимін сақтау (бір реттік стақандар).
14. Балабақша қызметкерлерімен эпидемияға қарсы режимді сақтау мәселелері бойынша, балабақшадағы эпидемияға қарсы режимді сақтау мониторингі бойынша күнделікті нұсқама өткізуге жауапты тұлғаны тағайындау.
15. Нормативтік құқықтық актілерде белгіленген санитарлық-эпидемиологиялық талаптарды сақтау.

Жаңартылған күні: 14.08.2020 17:47
Құрылған күні: 14.08.2020 17:47