"1 мамыр-Қазақстан халықтарының бірлігі күні". Тақырыбы: "Бейбітшілік және достық".

29.04.22 ж. "Балдәурен" шағын орталығында 1 мамыр Қазақстан халықтарының бірлігі күніне арналған мерекелік және жарқын іс-шара өтті. Ертеңгіліктің сценарийі әртүрлі елдерге саяхат түрінде өтті. Жердің әр түкпіріне бірден қалай баруға болады? Бұл сұраққа Ұлттық киім киген мереке қонақтары, шағын орталық ұжымы орыс, қазақ, өзбек, лақ сияқты ұлттардың салт-дәстүрлерін көрсетеді.
Бұл ертеңгілік әртүрлі өнер түрлерінің тұтас кешенін қамтиды. Бұған әндер, билер, көркем сөз, театрализация, ойындар кіреді. Әрбір ұлт балаларға өз ойындарына қатысуды ұсынды:
"Ауылда балабақша бар" - заманауи Дағыстан ойыны, орыс халық ойыны," палау пісіру "(өзбек ойыны) .Балалар өз қабілеттерін көрсете отырып, барлық ойындарға ықыласпен қатысты.
Ұлттық тағамдардың молдығы : құймақ, палау, бауырсақ - ешкімді бей-жай қалдырмады.
Бүгінгі іс-шараның мақсаты-балалар өмірін түрлі құралдармен, қуанышты, алуан түрлі етуге тырысады! Өйткені
дәл осындай мерекелер мектеп жасына дейінгі баланың жеке басының қалыптасуына белсенді әсер етеді, адамгершілік-патриоттық сезімдерді қалыптастыруға ықпал етеді, балаларға өз дағдыларын, дағдыларын, шығармашылық бастамасын көрсетуге мүмкіндік береді, педагогикалық жұмыстың белгілі бір нәтижесін береді. Біз бұл іс – шараның мақсатына жеткеніне сенімдіміз!
"Үлкен хоровод" мерекесін аяқтады, онда әртүрлі жастағы және бөбекжай топтағы барлық балалар қол ұстасып, шеңберге тұрып, тілек білдірді :
Күн ақырын жарқырап, гүлдер гүлдей берсін, қонақтар, аналар және біздің барлық достарымыз күле берсін.

Жаңартылған күні: 29.04.2022 17:24
Құрылған күні: 29.04.2022 17:24