Наурыз мерекесін біздің "Балдәурен"шағын орталығында тойлаймыз. "Шығыс базарына саяхат".

Қуаныш, күн және күлкі
Сен бізді алып жүресің, Наурыз!
Барлығына қуаныш сыйлаймыз
Болады жомарт Наурыз!
"Жаңа күн" дегенді білдіретін Наурыз мейрамы - бұл табиғаттың жаңаруының, көктемнің, махаббаттың, достықтың, құнарлылықтың керемет мерекесі. Бұл мерекеде бәрі татуласуы керек, тіпті Наурыз мерекесі кезінде соғыстар тоқтатылды. Бұл күні қуаныш, көңілділік, бейбітшілік орнады, адамдар қысты бастан өткергендеріне қуанышты.
18.03.22 ж.біздің "Балдәурен" шағын орталығында Наурыз мерекесін өткізу іс – шаралар жоспары әзірленді, ол тәрбиешілерге шығармашылық пен даралықты көрсетуге мүмкіндік берді. Іс-шараның тақырыбы "шығыс базарына саяхат".
Мақсаты: Отанға, оның бүгіні мен өткеніне, дәстүрлері мен мәдениетіне деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.
Балалар шақырылған қонақтар ретінде біздің "Балдәурен" шағын орталығы ұжымының қолымен жасалған "түйе керуеніндегі"шығыс базарына аттанды. Залдағы атмосфера достық көңіл-күй тудырды, ал шығыс базары стиліндегі дизайн одан да көп эмоциялар берді.
Көпестердің костюмдерін киген педагогтар қонақтарды тауарлардың әртүрлілігімен таң қалдырды.!Бірақ балалар үшін олар би, өлең, ән және ойынның орнына кез– келген өнім, ем - шара ұсынды.
Балалар өз өнерлерін батыл көрсетті.
Түрлі жастағы қыздар ешкімді бей-жай қалдырмаған "Көктем" биін көрсетті.
Наурыз мерекесі туралы, біздің өлкемізде көктемнің оянуы туралы,Қазақ халқының дәстүрлері туралы өлеңдерді оқу - Наурыз мейрамын тойлау туралы әңгіме – осының барлығы балаларды Отанға , халқымыздың дәстүрлері мен мәдениетіне деген сүйіспеншілікке тәрбиелеуді сипаттады.
Шемберден итеріп " ойыны-шеңберден шығару, "Бәйге" ойыны, "Қыз қуу" ойыны - қазақ халқының балалары үшін ең маңызды ойындар. Барлық қатысушылар үшін палау, бауырсақ, тәттілер мен шай дайындалды.
Шығыс базарына саяхат – Наурыз мерекесі қарсаңында ерекше қызықты оқиға болды.
Гүл болсын, біздің БАҚ ән айтады-
Қазақстанда өмір сүруге әр адам қуанышты!
Мұнда кез-келген адам бақытты
Армысың, Әз Наурыз! Жаңа Жылды қарсы аламыз!

Жаңартылған күні: 19.03.2022 15:34
Құрылған күні: 19.03.2022 15:34