"Жұмбақтар, мақал-мәтелдер әлемі"

"Торсықты безендіру"

12.02.2024 ж. "Балдәурен" шағын орталығында "Рухани жаңғыру" бағдарламасын іске асыру жоспары аясында балаларда халық игілігіне деген терең құрмет сезімін тәрбиелеу мақсатында іс-шара өтті. Ата-аналарға өз қиялына креативтілік таныту ,балалармен бірлесіп Қазақ ұлттық ыдысын торсық безендіру ұсынылды.

Іс-шараның мақсаты, қазақ халқының сәндік-қолданбалы өнеріне танымдық қызығушылығын дамыту, шығармашылық қабілеттерін, қиялын, ересектермен бірлесіп және ұжымдық жұмыс істеу қабілетін дамыту.

Ата-аналар мен балалардың бірлескен шығармашылығына халық шеберлерінің шығармашылық тарихы қызығушылық тудырды.

Ата-аналардың балалармен жұмысы тапсырманың қандай қызығушылықпен және шығармашылықпен орындалғанын көрсетті. Қолөнер әр түрлі болды. Торсық аппликация түріндегі қазақ ою-өрнегімен, пластилиннен жасалған налеппен безендірілген, бояулармен және қарындаштармен безендірілген.

Болашақта ата-аналар мен балаларды тарта отырып, іс-шараларды жоспарлап, өткізетін боламыз.