«Наурыз мейрамы»

29.03.2024

Мақсаты: балаларды көктемгі «Наурыз» мерекесімен таныстыру. Қазақ халқының салт-дәстүріне, әдет-ғұрыптарына қызығушылықтарын арттыру. 20.03.24.
«Балдәурен» шағын орталығында «Наурыз мейрамы» атты ойын-сауық шарасы өтті: Шара мерекелік залда өтіп, дастархан жайылып, қазақтың ұлттық тағамдарынан дәм татты. Бауырсақтар, палау, чак-чак, ата-аналарына ұлттық тағам – Наурыз-көже сыйлады. Залда өте көңілді және жағымды атмосфера болды. Әр түрлі жастағы балалар «Наурыз» әнін орындаса, қыздар қазақ биін, ұлдар қазақтың ұлттық биін орындады.
Ата-аналар мен балалар қазақтың түрлі ұлттық ойындары «Арқан тарту», ​​«Қызды ұстау», «Киіз үй» ойындарына қатысты.
Балалар қызығушылықпен қатысты, қазақтың жаңа салт-дәстүрлерімен танысты, мерекенің тосын сәтімен ойнады - іс-шарада балалармен кездейсоқ аяқталып, қуана қонақ пен қатысушыларға айналған қазақтың батыры Алдар Көсенің пайда болуы. Демалыс. Алдар Көсе барша жұртшылықты келе жатқан мерекемен құттықтап, бақыт, аспанымыз тыныш, елімізге гүлдену тіледі!